Autor Tema: Francuska - slike  (Pročitano 5314 puta)

kovach.tauro

• Junior
  • *
Francuska - slike
« poslato: 03.05.2008. 23:46 »
Pri pomenu na Francusku, covek odmah pomisli na Paris...ali Francuska ima jos mnogo da ponudi...Ja vam prilazem slike iz Liona, Nice, Kana...Stavicu po par slika..da me ne bi mrzeli oni koji su na dial-up vezi..
Prvo krecem sa Kanom..
Verovatno znate da se u njemu odrzava cuveni filmski festival..U njegovom zalivu se nalazi jedna od najluksuznijih luka za jahte u Francuskoj
 Slika br 1) Pomenuta luka u 4.30...zaista je vredelo ustati u to doba i videti taj raj za oci
 Slika br 2) Plaza La Kroazet, sastavljena od divnog, mekanog peska...prava uzivancija
Slika br 3) Na filmski festival dolaze razne poznate licnosti i ostavljaju svoj otisak sake kao svoj potpis - ja pokusavam da budem Brus Vilis , ali za par mm..
 Slika br 4 ) Ono sto me je iznenadilo su pande od peska koje stoje tu nedeljama i niko ih ne dira i niko ih ne cuva(bas me zanima koliko bi to kod nas trajalo )

kovach.tauro

• Junior
  • *
Francuska - slike
« Odgovor #1 poslato: 04.05.2008. 00:04 »
E sada Nica..
Nisam obilazio grad jer sam ceo dan proveo na plazi..i zato sam malo vise izgoreo jer se u periodu jun- avgust ogromne vrucine..a ja sam bio u julu,ako ste svetle puti kao ja obavezno ponesite tonu kreme za suncanje ..Ono sto mogu da kazem je da je more predivno..no coment..ovde ima najvise italijana i to onih malo starijih..Nica nije mesto gde je buran nocni zivot zato i najcesce turiste cine porodice sa malom decom i penzioneri..ali svakako vredi videti, i uzivati na Azurnoj obali...Sto se tice hrane ovde je dosta jeftino u odnosu na nas..stvarno za 10 evra mozes da se nakupujes i nakupujes i da jedes i jedes...
Prelepe boje mora govore sve
« Poslednja izmena: 04.05.2008. 00:54 kovach.tauro »

kovach.tauro

• Junior
  • *
Francuska - slike
« Odgovor #2 poslato: 04.05.2008. 00:33 »
Lion...Mnogi uporedjuju ovaj grad sa Parizom,neki cak kazu da je lepsi..ali o ukusima ne vredi raspravljati...
Lion ima oko pola miliona stanovnika,Lion je posle Pariza i Marseja najveci grad Francuske,nalazi se na uscu reke Saone u reku Ronu..valjda sam tacno napisao...ono sto mi je upalo u oci, a ne samo meni vec i svima je  Basilique de Fourvière - znam samo na fra posto sam nasao na netu.. u Lionu se takodje nalazi trg na kome se nalazi statua posvecena Luju XIV..
Slika br 1 ) Bazilika....
Slika br 2 ) pogled sa Bazilike na Lion ..
Slika br 3 )  - - - - I I - - - - -
Slika 4 ) i 5 ) Basilique de Fourvière
Slika 6 ) i 7) Statua posvecena Luju XIV

kovach.tauro

• Junior
  • *
Francuska - slike
« Odgovor #3 poslato: 04.05.2008. 00:41 »
A ovo je sarm koji poseduje Lion

kovach.tauro

• Junior
  • *
Francuska - slike
« Odgovor #4 poslato: 04.05.2008. 00:47 »
I na kraju par slika o Cathédrale Saint Jean ...
Nadam se da sam bar na kratko uspeo da vam docaram sarm i luksuz kakav poseduje Francuska..
« Poslednja izmena: 04.05.2008. 00:49 kovach.tauro »

Mali Wade 94

• Junior
  • *
Francuska - slike
« Odgovor #5 poslato: 18.11.2008. 19:39 »
SLIKE BIH VOLEO DA VIDIM,ALI NE MOGU DA IH OTVORIM...

Dejan

• Administrator
  • Junior
Francuska - slike
« Odgovor #6 poslato: 03.12.2008. 18:30 »
Postovani,

Problem sa prikazom slika je sada otklonjen.